KFS vyhlašuje konkurz na studijní pobyty v zahraničí v rámci programu ERASMUS+ na akademický rok 2022/2023. Deadline pro přihlašování je 10. 3., pro University od Sussex již 28. 2. Více naleznete na stránce Studium > Erasmus nebo v sekci Důležité.
Najdete zde veškeré podstatné informace o přijímacím řízení, studiu i projektech našich studentů.
Nejdůležitější aktuality hledejte ve sloupci po pravé straně.
Nenechte si ujít Zlatý voči, každoroční festival pořádaný našimi studenty!
Jedná se o mezinárodní festival studentů teorie audiovize, který se koná zpravidla s koncem letního semestru.
Aktuality sledujte na FB a IG festivalu, nebo na www.zlatyvoci.cz!
KFS vyhlašuje konkurz na studijní pobyty v zahraničí v rámci programu ERASMUS+ na akademický rok 2022/2023. Deadline pro přihlašování je 10. 3., pro University od Sussex již 28. 2. Více naleznete na stránce Studium > Erasmus nebo v sekci Důležité.
Prezentace bakalářských a diplomových prací se uskuteční 25.3. 2022 od 13:00. Každý student bude prezentovat maximálně 10 minut, přičemž obsahem prezentace by mělo být: téma, předpokládaná struktura a základní hypotézy, metoda, literatura, případně stav práce. Prezentace je povinná k získání atestu z Bc./Mgr. semináře A. Prosím, aby se všichni prezentující přihlásili na mail katerinasvatonova@gmail.com do 18.3. […]
KFS vyhlašuje konkurz na studijní pobyty v zahraničí v rámci programu ERASMUS+ na letní semestr roku 2021/2022. Více naleznete na stránce Studium > Erasmus nebo v sekci Důležité.
Spolu s centrem genderových studií vyhlašujeme – jako připomenutí významu Jiřiny Šiklové – soutěž pro studenty a studentky magisterských a doktorských programů: v soutěži se utkají články psané česky či anglicky, které využívají metodologických impulsů genderových, queer nebo LGBT studií. Odborným kolegiem bude udělena 1 hlavní cena a 2 mimořádná ocenění, text vyjde v odborném […]
FLOW konference 03: Kurikurální pasti mediálních studií (1. a 2. července, Olomouc); konference se zaměřuje na aktuální výzkum v oblasti radio a TV studies. Více naleznete zde. Přihlašujte se do 15. června 2021 zde a do stejného data se nahlašte garantovi Petrovi Szczepanikovi (petr.szczepanik@ff.cuni.cz).
Vypsán modul/workshop: online konference Migrating Archives of Reality. Programming, Curating, and Appropriation of Non-fiction Film (6.-7.května 2021); Přihlašujte se do 25.4. garantce Lucii Česálková (lucie.cesalkova@ff.cuni.cz). Bliší informace najdete v sekci studium > vyučované předměty.
KFS vyhlašuje konkurz na studijní pobyty v zahraničí v rámci programu ERASMUS+ na zimní semestr roku 2021/2022. Více na stránce Studium > Erasmus nebo v sekci Důležité.
Virtuální den otevřených dveří se uskuteční 16.1. 2021 od 10:00. Veškeré informace a odkaz na připojení najdete na stránkách fakulty, zde.
SZZk a obhajoby bakalářských a diplomových prací se uskuteční 2.2. 2021 od 13:00. Zkoušky proběhnou hybridním způsobem – studenti se dostaví do místnosti č. 16, na místě bude jeden člen komise, ostatní budou zkoušet distančně.
Prezentace bakalářských a diplomových prací se uskuteční 11.2. 2021 od 10:00. Vše se odehraje online – každý student bude prezentovat maximálně 10 minut, přičemž obsahem prezentace by mělo být: téma, předpokládaná struktura a základní hypotézy, metoda, literatura, případně stav práce. Prezentace je povinná k získání atestu z Bc./Mgr. semináře A. Prosím, aby se všichni prezentující […]
Katedra informačních studií a knihovnictví | Katedra psychologie | Katedra sociální práce | Ústav českých dějin | Ústav srovnávací jazykovědy | administrátor/ka veřejných zakázek | referent/ka Oddělení informačních systémů
Oddělení portugalistiky Ústavu románských studií FF UK ve spolupráci s Portugalským centrem v Praze a Velvyslanectvím Brazilské federativní republiky vyhlašují druhé kolo 12. ročníku soutěže. Cena se uděluje překladatelům do 35 let, kteří žijí na území ČR a překládají do češtiny nebo slovenštiny.
Děkanka Eva Lehečková v rozhovoru popisuje své první kroky po nástupu do funkce, hodnotí současnou kondici fakulty a nastiňuje dlouhodobé plány a strategie svého kolegia.
Krátká hra je dostupná zdarma, a tak jsou události spojené s uzavřením českých vysokých škol 17. listopadu 1939 dostupné široké veřejnosti. Za projektem stojí Vít Šisler, který působí v Charles Games a na Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK, společně s Pavlem Vovesem, ředitelem společnosti Živá paměť, která ke hře poskytla autentické výpovědi pamětníků.
Letní škola se koná 21. června až 3. července. Program završuje vzdělávací projekt Česko-norská memorabilia, který otevřel nové kapitoly z česko-norských válečných vztahů tím, že je zaměřen na osudy Čechů nuceně nasazených v Norsku za 2. světové války, na exil v Norsku po roce 1948 a na práci českého lappologa a historika Skandinávie Václava Marka.
Málokterý z českých společenskovědních expertů ovlivnil svůj obor jako někdejší přednášející na FF UK, Leopold Pospíšil, jenž v roce 2016 obdržel Cenu Neuron za přínos světové vědě. Po roce 1948 musel emigrovat, ale v zahraničí vystudoval filozofii, sociologii a stal se antropologem. Vyrážel k Inuitům a od roku 1954 jezdil ke „svým“ Kapaukům v Nové Guineji.
Jaká je situace bohemistiky v globálním světě? Jaké jsou příležitosti tohoto oboru v době, kdy klesá zájem o tradiční studium národních jazyků a literatur? A jak a v jakých širších souvislostech jsou dnes české autorky a autoři přijímáni doma a ve světě? Nejen o tom diskutují bohemisté ze všech koutů světa od 27. června do 1. července.
Celodenní jazykový festival, který se bude konat 30. září v Kampusu Hybernská, se zaměřuje na školy a širokou veřejnost. Letošním zastřešujícím tématem jsou utlačované jazyky (v minulých ročnících se EDJ zaměřil na ohrožené jazyky, překlad či na dopady pandemie na jazyky a jejich mluvčí). Pořádá se ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR.
Připomíná si komunistický zločin, který měl československou veřejnost připravit o zbytky vůle brát na sebe odpovědnost za okolní svět, smazat stopu po demokratickém odkazu československého ženského hnutí i vyděsit každého, kdo by byl natolik „ješitný“, že by se odmítl podvolit politickému teroru a každodennost nepřijal jako svou jedinou životní náplň.
Rozvrh na LS 2021/2022 naleznete zde.
Kurz (nejen) pro zájemce o studium Co je to film? na rok 2022/23 byl vyhlášen. Více naleznete zde.
Státní závěrečné zkoušky a obhajoby závěrečných prácí pro bc. i nmgr. studenty se uskuteční 6.9. od 9:00.
Průběžně aktualizované informace o workshopech naleznete v sekci Studium -> Vyučované předměty.
Sledujte i FB skupinu naší katedry, kde najdete nejaktuálnější informace, ale i odkazy a pozvánky na nejrůznější akce, příležitosti a setkání.
Postup zadávání bc/mgr prací: práce musí být v SISu zadána nejpozději půl roku před plánovanou obhajobou. Postup zadávání je následující: domluvíte se svým školitelem/kou na tématu, ve wordovém souboru mu/jí zašlete ke schválení název (česky a anglicky), rozepsané téma práce (cca 1 normostrana – obsahem je téma, jeho zdůvodnění, způsob zpracování, případná struktura, základní hypotézy či stav bádání v této oblasti) a seznam literatury dle jednotné normy (viz stánky KFS – studium > studijní podklady > prameny a normy). V momentě, kdy vám školitel/ka téma schválí, pošlete ho vedoucí katedry, která zařídí vše potřebné. Je možné, že v průběhu psaní se změní název, budete potřebovat upravit anotaci či doplnit literaturu – pokud zůstane téma zachováno a změny nejsou radikální, mohu to rovněž vedoucí. Pokud by došlo ke změně tématu, je nutné konzultovat se studijním oddělením.
Termíny pro nejzazší odevzdání bc. a mgr. prací: Bakalářské a magisterské závěrečné práce musejí být odevzdány školiteli pro ZS do 15. 12. a pro LS do 15. 7. Po těchto termínech již školitelé práce nebudou přijímat, nedohodnete-li se individuálně jinak. Práce je rovněž nutné průběžně konzultovat se školitelem. V těchto termínech práce ještě nenahrávejte do ISU, učiňte tak až po dohodě se školitelem. V ISU musí být definitivní práce odevzdána 3 týdny před obhajobou (tento termín je daný FF UK a nelze ho nijak měnit).
Vzdálený přístup do systému Kramerius a licencovaných databází. Informace najdete zde!
Jak postupovat v případě žádostí o vstup do nezpracovaného fondu NFA? Informace najdete zde!
Novou koncepci rozvoje katedry 2021–2024 naleznete zde.
FB platforma KFS věnovaná roztodivným experimentům na téma jak zkoumat film filmem Audiovizuální esej a videografická filmová studia.
Internetový server studentů KFS INDIEFILM informuje o nezávislých filmech, artových snímcích, evropských produkcích a festivalech.
Stránky projektu muzea českého filmu NaFilm spuštěny: www.nafilm.org.
CEFS, jejíž institučním členem je i KFS, je občanské sdružení badatelů, pedagogů, studentů, archivářů, kritiků a tvůrců v oblasti filmu a dalších audiovizuálních médií, které má za cíl sloužit profesním potřebám a zájmům svých členů.