Rozvrh na ZS 2024/2025 najdete zde.
Informace o kurzu (nejen) pro zájemce o studium Co je to film? na rok 2023/24 naleznete zde. Přihlašování do 1. 10. 2023.
Průběžně aktualizované informace o workshopech naleznete v sekci Studium -> Vyučované předměty.
Sledujte i FB skupinu naší katedry, kde najdete nejaktuálnější informace, ale i odkazy a pozvánky na nejrůznější akce, příležitosti a setkání.
Postup zadávání bc/mgr prací: práce musí být v SISu zadána nejpozději půl roku před plánovanou obhajobou. Postup zadávání je následující: domluvíte se svým školitelem/kou na tématu, ve wordovém souboru mu/jí zašlete ke schválení název (česky a anglicky), rozepsané téma práce (cca 1 normostrana – obsahem je téma, jeho zdůvodnění, způsob zpracování, případná struktura, základní hypotézy či stav bádání v této oblasti) a seznam literatury dle jednotné normy (viz stánky KFS – studium > studijní podklady > prameny a normy). V momentě, kdy vám školitel/ka téma schválí, pošlete ho vedoucí katedry, která zařídí vše potřebné. Je možné, že v průběhu psaní se změní název, budete potřebovat upravit anotaci či doplnit literaturu – pokud zůstane téma zachováno a změny nejsou radikální, mohu to rovněž vedoucí. Pokud by došlo ke změně tématu, je nutné konzultovat se studijním oddělením.
Termíny pro nejzazší odevzdání bc. a mgr. prací: Bakalářské a magisterské závěrečné práce musejí být odevzdány školiteli pro ZS do 15. 12. a pro LS do 15. 7. Po těchto termínech již školitelé práce nebudou přijímat, nedohodnete-li se individuálně jinak. Práce je rovněž nutné průběžně konzultovat se školitelem. V těchto termínech práce ještě nenahrávejte do ISU, učiňte tak až po dohodě se školitelem. V ISU musí být definitivní práce odevzdána 3 týdny před obhajobou (tento termín je daný FF UK a nelze ho nijak měnit).
Vzdálený přístup do systému Kramerius a licencovaných databází. Informace najdete zde!
Jak postupovat v případě žádostí o vstup do nezpracovaného fondu NFA? Informace najdete zde!
Novou koncepci rozvoje katedry 2021–2024 naleznete zde.
FB platforma KFS věnovaná roztodivným experimentům na téma jak zkoumat film filmem Audiovizuální esej a videografická filmová studia.
Internetový server studentů KFS INDIEFILM informuje o nezávislých filmech, artových snímcích, evropských produkcích a festivalech.
Stránky projektu muzea českého filmu NaFilm spuštěny: www.nafilm.org.
CEFS, jejíž institučním členem je i KFS, je občanské sdružení badatelů, pedagogů, studentů, archivářů, kritiků a tvůrců v oblasti filmu a dalších audiovizuálních médií, které má za cíl sloužit profesním potřebám a zájmům svých členů.